MaviPusula.Net

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

İzmir Çiğli’de okul servis aracında unutulduğu için hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ailesi yasta..

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

2

İzmir’in Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çifti, en küçük çocukları Alperen’i dün saat 07.30’da özel bir anaokuluna göndermek için okul servisine bindirdi.

ARAÇTA UNUTULDU

Okula ulaşan servisin şoförü ve servis görevlisi, tüm öğrencilerin indiğini zannederek arabayı kilitledi. Gün içinde okula gelmediği fark edilen Alperen’in servis aracında kilitli kaldığı anlaşıldı.

HAYATINI KAYBETTİ

Araç içinde emniyet kemeri takılı ve baygın şekilde bulunan Alperen, Karşıyaka’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Alperen Sakin, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

AİLESİ YASTA

Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çiftinin evinde yas var.

Üç yaşındaki en küçük çocuklarını kaybeden acılı aileyi komşuları ve yakınları yalnız bırakmadı. Aile, çocuklarının kendilerine hatıra kalan fotoğraflarıyla teselli buluyor.

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

BABA SAKİN: OĞLUM HAVASIZLIKTAN ÖLMÜŞ

Sorumlular hakkında şikayetçi olan ve olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Alperen Sakin’in babası Serkan Sakin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun servis arabasında unutulduğunu söyledi.

Anaokulu yetkililerinin önce Alperen’in bayıldığını söylediğini ifade eden Sakin, şunları kaydetti: “Çelişkili ifadelerinden dolayı suçları ortaya çıkmış. Hastaneye biz gittiğimizde karşılaştığımız kreş sahibi ‘Saat 12.30’da uyutuyoruz, 16.30 civarında uyandırıyoruz. Çocuk baktık ki uyanmayınca apar topar aldık buraya geldik’ dedi. Ancak öğretmenlerden biri, vicdanen rahat olmadığından dolayı ifadesini değiştiriyor, doğru olanı söylüyor. Bütün gerçek ortaya çıkıyor. Eşimle gittim, okul sahibinin odasında çocuğumuzu görebiliyordum. Polis sorduğunda kamera kayıtlarının bugün olmadığı şeklinde kelimeler duydum. Orada kamera kayıt yapıyordu. Aslında böyle bir saat yoktur. O saate kadar, 16.30’a kadar benim çocuğum o arabanın içinde havasızlıktan ölmüş. Benim canımdan can gitti. Benim yavrum gitti.

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

“DEVLETİMİZDEN RİCAM BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMASINLAR”

Türk adaletine güveniyorum, bu işin peşini bırakmayacaktır. Belki yarının cumhurbaşkanıydı, başbakanıydı, genelkurmay başkanıydı. Biz vatan sevdalısı insanlarınız, vatanımıza, milletimize sevdalı insanlarız. Devletimizden, kanunlardan tek ricam bu işin peşini bırakmasınlar. İçimize bir nebze de olsa su serpsinler. Dayanamıyorum, kaldıramıyorum, hayatım bitti gibi hissediyorum. Bittim.”

Okul servisinde unutulan 3 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi VİDEO

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

“TORUNUMU ÖLDÜRDÜNÜZ, TORUNUMU BANA GERİ VERİN”

Kreşin önüne gelen minik Alperen’in dedesi Sabahattin Sakin ise, “Torunumu öldürdünüz, torunumu bana geri verin” diyerek feryat etti.

Kalp hastası olan Sakin, ayakta durmakta zorlanırken, “Torunumu dün toprağa verdim. Onu subay elbisesiyle görmek varken kefeni giydirdiler. Onu toprağa yakıştıramadım. Keşke ben ölseydim. Torunum, Alperen’im. Torunumu öldürenlerin idamı istiyorum. Küçücük çocuk nasıl unutulur. Hiç mi vicdanınız yok” dedi.

Okul servisinde unutularak ölen çocuğun evinde yas var

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ