MaviPusula.Net

Mostar’a kardeşlik köprüsü

Mostar’a kardeşlik köprüsü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kardeşlik bağı bulunan Bosna Hersek’in Mostar kentine, önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere öğrenci yurdu yapıyor. Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi “Gençlik Merkezi Sosyal Tesisi”nin 2018 Ocak ayında açılması planlanıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, güçlü tarihsel ve kültürel bağlarımız olan Bosna Hersek’teki kardeş şehri Mostar’a, üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için yurt hediye ediyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15 Nisan 2016 tarihli 435 sayılı kararı ile Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisi’ni Büyükşehir Belediyesi inşa ediyor. Antalya halkının gönül kardeşliği bulunan Mostar’a sevgisinin bir nişanesi olan Gençlik Merkezi Sosyal Tesisi’nin inşaatı hızla sürüyor. Temeli geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından atılan, çevre düzenlemeleri de dahil 6 milyon 500 bin TL’ye mal olması beklenen öğrenci yurdunun tüm giderleri Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. 

2018 YILINDA TAMAMLANACAK

Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Rektörlüğü’nde geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirilen toplantı ile inşaat hakkında durum değerlendirilmesi yapıldı. Toplantıya Mostar Başkonsolosu Ayşe Selcan Şanlı, Rektör Sead Paşiç, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Mehmet Yazıcıoğlu, Şube Müdürü Nedim Erten, İnşaat Kontrolü İnşaat Mühendisi Halit Özsoy ve yüklenici firma temsilcileri katıldı. Toplantının ardından heyet, inşaat sahasını gezerek bilgi aldı. İnşaatın hızlı bir şekilde ilerlediğini ve Ocak 2018 tarihinde tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Rektör Sead Paşiç, duyduğu memnuniyeti ifade ederek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve ekibine teşekkür etti. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ