MaviPusula.Net

Özbek’in Gomis’in transferdeki o maddeyi açıkladı!..

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Gomis’in transferi için ödenen imza parası hakkında açıklamalarda bulundu.

Özbek’in Gomis’in transferdeki o maddeyi açıkladı!..

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Gomis transferinin sözleşme şartları hakkında açıklamalarda bulundu. 2.5 milyon euro bonservis bedeli ödenen Gomis için ayrıca 2.5 milyon euro imza parası verilmesini değerlendiren Özbek, “İmza parası konusunda da yapılan bütün transferlerin hesaplaması ince yapılmıştır. Galatasaray, FFP kurallarını en titiz inceleyen kulüptür. Bir defa başımıza geldi ve bir defa daha başımıza gelmemesi için sıkı bir çalışma içindeyiz” dedi.

“GALATASARAY’DA TRANSFER DENGESİNİ SAĞLADIK”

Galatasaray’ın transfer dengesini tutturduğunu vurgulayan Özbek, “Olaya iyi taraftan bakmak lazım. Bu transfer döneminde dahi, kulübüm eleştirmek için o kadar yanlış yorumlar yapılıyor ki, yok Riva parasını transfere harcadı diyorlar. Biz bugüne kadar 17 milyon 600 bin euro futbolcu stoğumuzdan azaltmışız. Aldığımız oyuncular da 17 milyon 500 bin euro. Ayrıca UEFA ile yaptğımız görüşmede de söyledim, Finansal Fair Play’in en sıkı takipçisiyiz. Bir defa sütten ağzımız yandı. Bu seneki maaşlarda yaptık, gelecek senenin de altına çekeceğiz. 2-3 aylık çalışmanın sonucu tranferler yapmışken hala sosyal medyada, basında görüyorum, Riva’nın parasını harcıyorlar diyorlar. Böyle bir durum yok, futbolla ilgili futbolun ürettiği parayı harcama arzusundayız” dedi.

“BORCUMUZ 260 MİLYON DOLARDAN 170 MİLYON DOLARA DÜŞTÜ”

Galatasaray’ın gelir ve giderlerinden söz eden Özbek, “Galatasaray Sportif AŞ’nin yaklaşık 100 milyon euro geliri var. 100 milyon euro da takımın harcaması var. Demek ki bir denge var. Galatasaray Sportif AŞ kazandığı kadar para harcarsa sıkıntı yok. Galatasaray’ın sıkıntısı futboldan ürettiği paranın cebine girmemesi ve geçmişteki borçlar sebebiyle bankaya gitmesinden ayrıca yeni işlemlerde bankaya başvurmaktan kaynaklanıyor. 120 milyon TL civarında faiz ödeyen kulüp olmak istemiyoruz. Bütün çabam, yaptığımız gayrimenkul işlerinden kazandığımız parayla banka borçlarını kapatmaya çalışıyoruz. Borçları, banka hesaplarını sıfırlama için çalışıyoruz. Operasyonu sürdürmek için zaman zaman bankayı da kullanıyoruz ama 260 milyon dolar borçtan 170 milyon borca düşürdük borcumuzu. Dolayısıyla bu çaba, bir taahhüt şekline geldi. Kimse bu çabayı küçümsemesin. Eğer içinde bir zerre Galatgasaraylılık duygusu varsa olayların gerçeğini görsünler. Medyada bizi kötülemenizden kim kazanıyor? Yaptığımız projelerle iyi gidiyoruz ve projelerimiz iyi gelişiyor. Biz kısa sürede de neticeyi alacağız. Bütün Galatasaraylılar ve Galatasaray’ı sevenler rahat olsunlar. Ne söylediysek yapmak için çaba içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY’I SIKINTIDAN ÇIKARTMAK ZORUNDAYIZ”

Galatasaray’ı sıkıntıdan kurtarmak için çabaladıklarını ifade eden Özbek, “Benim gönlümden geçen, Galatasaray’a kim gelirse gelsin, Galatasaray’ı bahsettiğimiz sıkıntılardan çıkarması gerekir. Yönetimlerde devamlılık esastır. Bizim attığımız tohumlar yeşermeye başladı. Benim hedefim bizden sonraki yönetime büyük bir borç bırakmamak. Galatasaray’ın büyük bir düşmanı olan faizden Galatasaray’ı kurtarmak. Çünkü Galatasaray, Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür, Türkiye’ye ilkleri yaşatmıştır. Ama bu durumu hak etmiyor” dedi.

“GALATASARAY KENDİ KENDİNE YÖNETİLEBİLMELİ”

Galatasaray’ın faiz sarmalından kurtulması gerektiğini vurgulan Özbek, “Galatasaray kendi kendine kulübü yönetebilir ama yeter ki faiz olmasın. Hedefimiz faiz sarmalından çıkmaktır. Genel Kurul en doğru kararı verecektir. Dolayısıyla Genel Kurul kimi seçerse seçsin, herkesin o kişiye destek vermesi gerekir. Boş çekişmelerden uzak durmak lazım çünkü Galatasaray’a bir fayda getirmiyor. Hepimiz Galatasaraylıyız benim ufak bir endişem yok. Bu projeleri ben yapmışım ama ben nasıl ki bizden önceki projeleri devam ettirdiysem, onlar da bizim projeleri devam ettireceklerdir” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ